Geometria kół Warszawa nowoczesnym sprzętem marki John Bean 3D

Aby poprawić osiągi, komfort i bezpieczeństwo Twojego pojazdu, geometria kół Warszawa polega na pomiarze i regulacji elementów zawieszenia i układu kierowniczego. Zbieżność kół, czyli geometria kół, odnosi się do regulacji położenia kół względem siebie i drogi w celu przedłużenia żywotności opon i zawieszenia. Zbieżność kół Warszawa to po prostu ustawienie koła względem jednej z osi harmonii podwozia. Oto podstawowe parametry kół w samochodzie:

  • Zbieżność kół.
  • Kąt ich pochylenia.
  • Kąt nachylenia osi sworznia kierownicy
  • Oraz kąt wyprzedzenia zwrotnicy koła.

Są to parametry, które należy sprawdzić podczas regulacji geometrii kół. Nasza Geometria kół Warszawa może ją zapewnić. Parametr zbieżności kół określa, czy koła znajdują się przed czy za sobą. Geometria kół w Warszawie może pomóc w takich przypadkach. W naszym warsztacie robimy pomiar nowoczesnym sprzętem John Bean 3D.

Co to za usługa geometria kół Warszawa i ustawianie zbieżności?

Zła geometria kół może zagrażać bezpieczeństwu na drodze, zwiększać zużycie opon i utrudniać prowadzenie samochodu. Co to jest geometria kół Warszawa? Jak często należy ją regulować i jakie są tego korzyści?

W prostych słowach, geometria kół Warszawa odnosi się do zestawu lub parametrów, które opisują ustawienie kół w samochodzie. Producent pojazdu podaje prawidłowe wartości i muszą one być utrzymywane przez cały okres eksploatacji pojazdu.

Nieprawidłowa wymiana opon, niewłaściwa regulacja lub naprawa mogą spowodować nieprawidłowości w parametrach regulowanych geometrii kół Warszawa. Jeśli pomiary geometrii nie są zgodne z normą, jest to oznaka złego stanu technicznego i trwałej deformacji elementów odpowiedzialnych za geometrię kół. Problem ten często może okazać się śmiertelny dla samochodów powypadkowych.

Parametry geometrii kół można podzielić na dwie kategorie: regulowane i nieregulowane. Wynika to z konstrukcji. Poniżej przedstawiono przykłady wartości regulowanych:

  • Zbieżność – Jest to odległość między krawędziami i obręczami kół tej samej osi mierzona od przodu lub od tyłu. Określa ona względne położenie osi.
  • Kąt pochylenia koła – Kąt pomiędzy płaszczyznami symetrii koła (pionową) a poziomą, jest dodatni gdy jest pochylony na zewnątrz. Przyjmuje się, że powinien być również lekko ujemny.
  • Kąt wyprzedzenia obrotu osi gałki kierownicy – Jest to kąt pomiędzy sworzniem osi kierownicy a osią pionową, przy patrzeniu na pojazd z przodu lub z tyłu.

Nie są regulowane następujące parametry: kąt pochylenia, promień zataczania i przesunięcie osi zwrotnicy od osi. Również różnica między kątami skrętu kół wewnętrznych i zewnętrznych.

Staniewicka 8, Geometria kół Warszawa

Zbieżność kół cena Warszawa i okolice

Usługa zbieżność kółCena
Samochód osobowy sprawdzenie geometrii (bez regulacji) + kontrola zawieszenia120 zł
Samochód luksusowy lub premium sprawdzenie geometrii (bez regulacji) + kontrola zawieszenia160 zł
Samochód osobowy oś przednia ustawienie zbieżności180 zł
Samochód osobowy oś przednia ustawienie zbieżności (samochód luksusowy / premium)od 220 zł
Geometria grupa VW (gdy potrzebna i możliwa regulacja kąta na wózku)od 240 zł
Samochód osobowy oś przednia ustawienie zbieżności + pochylenia kół200 zł
Samochód osobowy oś przednia + oś tylna ustawienie zbieżności200 zł
Samochód osobowy oś przednia zbieżność + oś tylna zbieżność + pochylenia kół 240 zł
Samochód osobowy oś przednia zbieżność + pochylenia / oś tylna zbieżność + pochylenia 270 zł
Samochód osobowy obniżony, sportowy (gleba) od 180 zł
Samochody SUV, VAN, terenoweod 180 zł
Samochody osobowe zabytkoweod 250-300 zł
Samochody luksusowe300-350 zł
Samochód dostawczy ustawienie zbieżności oś przednia do 2010r.180 zł
Samochód dostawczy ustawienie zbieżności oś przednia pow. 2010r.220 zł
Samochód dostawczy ustawienie zbieżności oś przednia pow. 2015r.240 zł
Kalibracja czujnika kąta skrętu na obrotnicach pomiarowych120 zł

Zbieżność kół cena Warszawa

Niektóre modele samochodów podlegają indywidualnej wycenie, w razie wątpliwości lub pytań prosimy o kontakt z recepcją. W sieci można również znaleźć instrukcje dotyczące na samodzielne ustawienie zbieżności. Metody te nie są zalecane. Nie jesteście w stanie samodzielnie dokonać precyzyjnego pomiaru i regulacji bez odpowiedniego sprzętu. Jako profesjonaliści dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem, dzięki któremu precyzyjnie wyregulujemy Twoje koła. Pomiar zbieżności kosztuje od 120 do 160 zł. Za każdy kąt, który wymaga regulacji, trzeba będzie zapłacić około 40 złotych więcej.

geometria kol
Zbieżność kół
Przewiń do góry