Geometria kół Warszawa nowoczesnym sprzętem marki John Bean 3D

Aby poprawić osiągi, komfort i bezpieczeństwo Twojego pojazdu, geometria kół Warszawa polega na pomiarze i regulacji elementów zawieszenia i układu kierowniczego. Zbieżność kół, czyli geometria kół, odnosi się do regulacji położenia kół względem siebie i drogi w celu przedłużenia żywotności opon i zawieszenia. Zbieżność kół Warszawa to po prostu ustawienie koła względem jednej z osi harmonii podwozia. Oto podstawowe parametry kół w samochodzie:

  • Zbieżność kół.
  • Kąt ich pochylenia.
  • Kąt nachylenia osi sworznia kierownicy
  • Oraz kąt wyprzedzenia zwrotnicy koła.

Są to parametry, które należy sprawdzić podczas regulacji geometrii kół. Nasza geometria kół Warszawa może ją zapewnić. Parametr zbieżności kół określa, czy koła znajdują się przed, czy za sobą. Geometria kół w Warszawie może pomóc w takich przypadkach. W naszym warsztacie robimy pomiar nowoczesnym sprzętem John Bean 3D.

Co to za usługa geometria kół Warszawa i ustawianie zbieżności?

Zła geometria kół może zagrażać bezpieczeństwu na drodze, zwiększać zużycie opon i utrudniać prowadzenie samochodu. Co to jest geometria warszawa 3d? Jak często należy ją regulować i jakie są tego korzyści?

W prostych słowach, geometria kół Warszawa odnosi się do zestawu lub parametrów, które opisują ustawienie kół w samochodzie. Producent pojazdu podaje prawidłowe wartości i muszą one być utrzymywane przez cały okres eksploatacji pojazdu.

Nieprawidłowa wymiana opon, niewłaściwa regulacja lub naprawa mogą spowodować nieprawidłowości w parametrach regulowanych geometrii kół Warszawa. Jeśli pomiary geometrii nie są zgodne z normą, jest to oznaka złego stanu technicznego i trwałej deformacji elementów odpowiedzialnych za geometrię kół. Problem ten często może okazać się śmiertelny dla samochodów powypadkowych.

Parametry geometrii kół można podzielić na dwie kategorie: regulowane i nieregulowane. Wynika to z konstrukcji. Poniżej przedstawiono przykłady wartości regulowanych:

  • Zbieżność – Jest to odległość między krawędziami i obręczami kół tej samej osi mierzona od przodu lub od tyłu. Określa ona względne położenie osi.
  • Kąt pochylenia koła – Kąt pomiędzy płaszczyznami symetrii koła (pionową) a poziomą, jest dodatni gdy jest pochylony na zewnątrz. Przyjmuje się, że powinien być również lekko ujemny.
  • Kąt wyprzedzenia obrotu osi gałki kierownicy – Jest to kąt pomiędzy sworzniem osi kierownicy a osią pionową, przy patrzeniu na pojazd z przodu lub z tyłu.

Nie są regulowane następujące parametry: kąt pochylenia, promień zataczania i przesunięcie osi zwrotnicy od osi. Również różnica między kątami skrętu kół wewnętrznych i zewnętrznych.

Staniewicka 8, Geometria kół Warszawa

Zbieżność kół cena Warszawa i okolice

Usługa zbieżność kółCena
Samochód osobowy sprawdzenie geometrii (bez regulacji) + kontrola zawieszenia120 zł
Samochód luksusowy lub premium sprawdzenie geometrii (bez regulacji) + kontrola zawieszenia160 zł
Samochód osobowy oś przednia ustawienie zbieżności180 zł
Samochód osobowy oś przednia ustawienie zbieżności (samochód luksusowy / premium)od 220 zł
Geometria grupa VW (gdy potrzebna i możliwa regulacja kąta na wózku)od 240 zł
Samochód osobowy oś przednia ustawienie zbieżności + pochylenia kół200 zł
Samochód osobowy oś przednia + oś tylna ustawienie zbieżności200 zł
Samochód osobowy oś przednia zbieżność + oś tylna zbieżność + pochylenia kół 240 zł
Samochód osobowy oś przednia zbieżność + pochylenia / oś tylna zbieżność + pochylenia 270 zł
Samochód osobowy obniżony, sportowy (gleba) od 180 zł
Samochody SUV, VAN, terenoweod 180 zł
Samochody osobowe zabytkoweod 250-300 zł
Samochody luksusowe300-350 zł
Samochód dostawczy ustawienie zbieżności oś przednia do 2010r.180 zł
Samochód dostawczy ustawienie zbieżności oś przednia pow. 2010r.220 zł
Samochód dostawczy ustawienie zbieżności oś przednia pow. 2015r.240 zł
Kalibracja czujnika kąta skrętu na obrotnicach pomiarowych120 zł

Zbieżność kół cena Warszawa

Niektóre modele samochodów podlegają indywidualnej wycenie, w razie wątpliwości lub pytań prosimy o kontakt z recepcją. W sieci można również znaleźć instrukcje dotyczące na samodzielne ustawienie zbieżności. Metody te nie są zalecane. Nie jesteście w stanie samodzielnie dokonać precyzyjnego pomiaru i regulacji bez odpowiedniego sprzętu. Jako profesjonaliści dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem, dzięki któremu precyzyjnie wyregulujemy Twoje koła. Pomiar zbieżności kosztuje od 120 do 160 zł. Za każdy kąt, który wymaga regulacji, trzeba będzie zapłacić około 40 złotych więcej.

geometria kol
Zbieżność kół

Geometria Warszawa - ekspresowa diagnoza 3D

O geometria Warszawa mówimy wtedy, gdy koła pojazdu są ustawione w jednej linii na jednej ze swoich osi. Tylne jest bliżej niż przednie, a sytuacja odwrotna nazywana jest rozbieżnością kół. Odchylenie kół od równoległości nazywane jest rozbieżnością. Mierzy się ją na krawędzi obręczy na wysokości, gdy koła znajdują się w linii prostej.

Geometria Warszawa - sprzęt marki John Bean 3D

Nieprawidłowa geometria Warszawa może spowodować, że oś koła nie będzie prostopadła do ruchu samochodu. Zrównana oś powoduje, że opony nie obracają się w swojej osi. Powoduje to przenoszenie siły bocznej tak jak w zakręcie. Powoduje to zwiększone zużycie opon, zwłaszcza po jednej stronie. Zwiększa to również opory toczenia, zużycie paliwa i zmniejsza przyczepność opon. Jeśli geometria kół warszawa nie jest prawidłowa lub występują luzy w zawieszeniu, może to powodować nieprawidłowe zachowanie. Może to wpłynąć na bezpieczeństwo pokonywania małych zakrętów i zmienić siłę napędową na koła. Może to również spowodować zmianę kierunku jazdy podczas jazdy, mimo że kierownica pozostaje w tej samej pozycji.

geometria warszawa

Geometria Warszawa - najnowsze osiągnięcie w pomiarze kół

Siły działające w systemie mocowania kół zmieniają geometria warszawa podczas jazdy samochodem. Koła nienapędzane mają niższą zbieżność, podczas gdy koła napędzane mają wyższą zbieżność. Gdy pojazd jest nieruchomy, zbieżność jest wykorzystywana do zapewnienia, że koła są równoległe podczas normalnej jazdy samochodem. Koła mogą być przymocowane do wspólnej osi, aby zapewnić, że są równoległe. Bezpieczeństwo, pewne prowadzenie i właściwe zużycie opon – to wszystko może zapewnić prawidłowa geometria warszawa . Badanie geometrii pojazdu jest jednym z najbardziej krytycznych badań układu jezdnego pojazdu. Jest ono szczególnie ważne, gdy jest on intensywnie eksploatowany na złych drogach. Prawidłowo ustawiona geometria warszawa nie tylko poprawia bezpieczeństwo i komfort jazdy, ale także zmniejsza zużycie paliwa i opon. 

geometria warszawa staniewicka

Geometria Warszawa - profesjonalny pomiar

Niezależnie od wszelkich napraw, ważne jest, aby od czasu do czasu zmierzyć i wyregulować geometria warszawa pojazdu, zwłaszcza po ingerencji w zawieszenie pojazdu lub układ kierowniczy. Nasze urządzenie do badania geometria warszawa może wykonać kompletny pomiar w zaledwie 5 minut, wykorzystując najbardziej zaawansowaną technologię opartą na trójwymiarowej matrycy. To najnowsze osiągnięcie w dziedzinie geometria warszawa i pomiaru kół. Możliwa jest również analiza obrazu w 3D, dzięki czemu nie ma konieczności wykonywania tradycyjnej kompensacji bicia obręczy. Ta technologia pomiaru geometria Warszawa zapewnia niezawodność i doskonałe prowadzenie samochodu.

Nasza geometria Warszawa to ekspresowy pomiar

Nasz warsztat samochodowy  specjalizuje się w regulacji zawieszenia i geometria warszawa. Stali klienci mogą tu także zlecić konserwację i naprawę swoich samochodów. Geometria warszawa może być wykonana w każdym samochodzie osobowym i lekkim. Jedynym ograniczeniem w wykonywaniu geometria warszawa w samochodach osobowych i dostawczych jest ich wielkość (np. maksymalna wysokość 2,80m Możemy również wykonać wyważenie kół, zdjęcie opon oraz sezonową zmianę opon z letnich na zimowe.

 

Profesjonalna Geometria Warszawa - Staniewicka 8

Od lat prowadzimy serwis samochodowy przy ul. Staniewicka 8 w Warszawie. Warsztat został zaprojektowany tak, aby był sprawny i pozwalał klientom odebrać samochód na czas. Można u nas naprawić geometria warszawa wszystkich marek samochodów, ale najczęściej odwiedzają nas kierowcy Mercedes, Audi i BMW.

Należymy do czołówki mechaników w Warszawie i mamy wiele innych warsztatów samochodowych. Jesteśmy liderem w Warszawie ze względu na duże doświadczenie i nowinki techniczne. Ściany poczekalni zdobią takie nagrody jak Geometria warszawa. Certyfikaty poświadczające nasze szkolenia i kompetencje.

Geometria Warszawa - pełna diagnoza

Bez konieczności zdejmowania kołpaków, pasywne zaciski głowicy mogą obsługiwać koła o średnicy do 11-22 cali. Wszystkie pomiary są pokazywane na trójwymiarowym zdjęciu. Pozwala to na postawienie pełnej diagnozy. Baza danych zawiera 25 000 danych regulacji dla samochodów wyprodukowanych w ciągu ostatnich 30 lat. Sprzęt John Bean jest akceptowany tylko przez najlepsze serwisy samochodowe.

 

warsztat samochodowy
Zbieżność kół

Zbieżność a geometria kół

Geometria kół 3D - profesjonalne urządzenie
Przewiń do góry