Zbieżność EXPRESS - Geometria kół Warszawa

USTAWIENIE ZBIEŻNOŚCI 3D W SAMOCHODACH OSOBOWYCH I DOSTAWCZYCH - EKSPRESOWE USŁUGI:
- Geometria kół 3D - od 30 minut
- Zbieżność kół jest wykonywana na profesjonalnym urządzeniu John Bean
- Udzielamy gwarancję na ustawienie zbieżności

Profesjonalna Geometria kół Zawieszenia 3D John Bean

GEOMETRIA KÓŁ – OD 30 MIN.

Kierowcy często pomijają znaczenie sprawdzania zbieżności kół swoich samochodów. Często nie zdają sobie sprawy z wad w geometrii kół swojego pojazdu. Profesjonalna geometria kół Warszawa może sprawić, że samochód będzie prowadził się nadzwyczaj pewnie i stabilnie. Oferujemy profesjonalne usługi Geometrii kół 3D.

ADRES – WARSZTAT SAMOCHODOWY

Warszawa ul. Staniewicka 8

Znajdujemy się w pobliżu RONDO ZABA

Pomiar geometrii kół 3D

Kontrole geometrii 3D pozwalają na trójwymiarowe przedstawienie geometrii kół we wszystkich płaszczyznach. Za pomocą zaawansowanych technologicznie kamer mierzymy rozstaw osi, rozstaw kół oraz kąty w pionie i poziomie. Z badania otrzymujemy wiele parametrów, które możemy porównać z wytycznymi katalogowymi pojazdu. Korygujemy wszelkie odchylenia od normy, zwiększając bezpieczeństwo i zmniejszając zużycie. Możemy zidentyfikować problem w torze, obserwując jego geometrię.

Każdy kierowca musi pamiętać o geometrii kół. Dzięki tej regulacji można poprawić komfort i bezpieczeństwo jazdy. Samochód z prawidłowo ustawioną geometrią zużywa mniej paliwa i oporów powietrza. Prawidłowo ustawiona geometria kół znacznie wydłuży żywotność Twoich opon oraz elementów układu kierowniczego i zawieszenia.

Co oznacza geometria kół i jak można ją sprawdzić i wyregulować?

Na jazdę samochodem ma wpływ geometria kół, ale nie wszyscy wiedzą jak ją wykonać. Jak określić, które ustawienia są prawidłowe, co zrobić, gdy regulacje nie działają prawidłowo i dlaczego?


Odpowiedź na pytanie: “Jak prawidłowo wyregulować zbieżność kół?”. Jest to proste, ale nie trudne dla miłośników streamingu. Słowo “fabryczne” jest tam, gdzie można je znaleźć. Podwozie jest przygotowywane przez producentów zgodnie z jego przeznaczeniem. Nie sposób uwierzyć, że się mylą. Jednak wypadek lub złe warunki drogowe mogą utrudnić regulację tego newralgicznego parametru. Warto dowiedzieć się, jak go sprawdzić.

Na czym polega geometria kół?

Koła większości samochodów osobowych nie są równoległe. Mogą mieć zbieżność, rozbieżność, zerową zbieżność lub żadną w zależności od rodzaju układu napędowego (tylne koła, przednie koła, 4×4) oraz przeznaczenia każdego pojazdu. Zbieżność jest wtedy, gdy punkty najbliższe obręczy koła są bliżej niż te z tyłu. Grafika po prawej stronie porównuje układ rozbieżny i zbieżny. Zbieżność odnosi się do kąta pomiędzy dwoma ścieżkami na tej samej osi. Wartość zbieżności w większości pojazdów, które są przeznaczone na standardowe drogi, wynosi od +3deg do -3deg. Koło może więc zbiegać się od 1,5deg do 1,5deg w zależności od osi. Każde koło na tej samej osi musi mieć identyczną zbieżność.

warsztat samochodowy
Zbieżność kół

Zbieżność a geometria kół

Geometria kół 3D - profesjonalne urządzenie

Geometria kół 3d

GODZINY PRACY warsztat samochodowy Warszawa
Jesteśmy czynni od poniedziałku do niedzieli i prowadzimy zbieżność kół w godzinach od 8.00 do 20.00. Aby skontaktować się z firmą holowniczą lub warsztatem samochodowym. Zadzwoń pod numer tel. +48-694-095-867

Zbieżność kół

Jaki jest efekt zbieżności?

Fabrycznie ustawione zbieżności kół są zawsze kompromisem, ponieważ nie da się zwiększyć jednego parametru przy jednoczesnym obniżeniu drugiego. Idealna zbieżność kół jest optymalna pod względem zużycia paliwa i opon. Aby poprawić stabilność pojazdu na prostych drogach, stosuje się system zbieżności kół przedniej osi. Dzięki temu samochód reaguje mniej dynamicznie i nie wymaga od kierowcy dokonywania korekt podczas jazdy na długich prostych. Ta sama cecha nie sprawdza się jednak w przypadku ostrych zakrętów. Pojazd reaguje wtedy o ułamek szybciej i zachowuje się bardziej bezwładnie. Samochody z napędem na tylne koła często mają zbieżny układ przedniej osi. Ma to na celu ustabilizowanie pojazdu. Pojazdy z napędem na przednie koła i sportowo-użytkowe (rajdowe), mają natomiast rozbieżny układ przedniej osi. Czasami stosuje się zbieżny układ kół tylnych z rozbieżną osią przednią.

geometria kol
Zbieżność kół

Jaki jest najlepszy moment na sprawdzenie geometrii kół?

Lepiej jest skontrolować używany pojazd przed jego zakupem. Obejmuje to sprawdzenie zbieżności kół. Geometria kół powinna być sprawdzana co najmniej raz w roku podczas normalnego użytkowania. Najlepiej jest to zrobić na wiosnę. Ustawienia fabryczne mogą ulec zmianie w razie wypadku lub podczas jazdy po uszkodzonej nawierzchni (krawężniki i bloki lodu, wyboje itp.). Wadliwe ustawienie może być widoczne jako:


“Nerwowość” w samochodzie jadącym po prostej drodze (nadmierna rozbieżność),

Odczuwalna bezwładność pojazdu na ostrych zakrętach (nadmierne przechyły).

Samo mierzenie nie ma sensu.

Wprawny mechanik nie tylko określi na oko czy koła są zbieżne, ale również użyje specjalnego urządzenia do sprawdzenia czy się myli. Wszystkie domowe metody określania prawidłowego kąta zbieżności są podatne na błędy. Różnica 0,5deg może spowodować poważne utrudnienia w prowadzeniu samochodu. Nawet w przypadku wskaźników laserowych dokładność nie jest gwarantowana. Można znaleźć urządzenia, które mierzą zbieżność z dokładnością do dziesiątych, a nawet setnych części stopnia. Najprostsze kosztują od 700 do 1000 złotych. Koszt profesjonalnego sprzętu może sięgać tysięcy. Za sprawdzenie i skorygowanie zbieżności warsztaty pobierają około 100 zł. Geometria kół może mieć znaczący wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Specjaliści lepiej sprawdzają i zmieniają parametry. Wprawdzie możliwa jest regulacja zbieżności kół za pomocą drążków kierowniczych, ale trudniej jest to zrobić dokładnie.

Przewiń do góry