Co należy zrobić, gdy mój samochód zepsuje się na drodze? JAKIEJ POMOCY DROGOWEJ MOŻNA ZAPROSIĆ?

Pomoc drogowa w Warszawie na Ursynowie przy ulicy Anyżkowa

Nawet dla doświadczonych kierowców Wypadek, który zdarza się nagle na drodze, jest stresujący. W mniejszym lub większym stopniu, w zależności od sytuacji, zagraża on bezpieczeństwu naszemu i innych. Często jest to również kwestia kosztów naprawy lub holowania. Co zrobić, gdy Twój pojazd nie chce odpalić? Jakie jest najlepsze rozwiązanie?

Pomoc drogowa ul. Anyżkowa

Co robić w przypadku nagłej awarii samochodu?

W początkowej fazie nagłej awarii samochodu ważne jest, aby podjąć odpowiednie kroki w celu ochrony własnego bezpieczeństwa, jak również bezpieczeństwa innych użytkowników drogi. Powinniśmy zatem:

Upewnić się, że zatrzymałeś swój samochód jak najbliżej krawędzi prawej strony.

Zasygnalizować zatrzymanie samochodu poprzez włączenie świateł awaryjnych.

Jeśli znajdujesz się na autostradzie, na tylnej części samochodu powinien być umieszczony trójkąt ostrzegawczy. W terenie niezabudowanym, w odległości 30-50m. W gęstej zabudowie – nie dalej niż 1 metr.

Chociaż niektórzy kierowcy mogą czuć się swobodnie w takich sytuacjach, aby określić, co dzieje się z ich pojazdem, ale każdy powinien zachować maksymalną ostrożność. O ile przebita opona może być problemem, który łatwo naprawić (oczywiście, jeśli jest się odpowiednio przygotowanym), o tyle wiele innych usterek będzie wymagało specjalistycznej pomocy.

Pomoc Drogowa 24h
Przewiń do góry