CO ROBIĆ, JEŚLI mój pojazd zepsuje się na drodze? JAKIEJ POMOCY DROGOWEJ POWINIENEM WZYWAĆ?

Pomoc drogowa w Warszawie na Ursynowie przy ulicy Andrzeja Romockiego “Morro”

Nawet dla doświadczonych kierowców nagły wypadek samochodowy na drodze jest stresujący. W mniejszym lub większym stopniu, w zależności od okoliczności, może zagrażać naszemu bezpieczeństwu i bezpieczeństwu innych uczestników ruchu, a często jest to również kwestia kosztów holowania lub naprawy. Co zrobić, gdy Twój samochód ulegnie awarii na środku drogi? Czy masz lepsze rozwiązanie?

Pomoc drogowa ul. Andrzeja Romockiego “Morro”

Co zrobić w przypadku nagłej awarii samochodu?

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że w przypadku awarii samochodu to na nas spoczywa odpowiedzialność za zapewnienie bezpieczeństwa sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego. Z tego też powodu:

starajmy się zatrzymywać samochód najbliżej prawej strony drogi (i zawsze zjeżdżajmy na parking lub pobocze);

Należy włączyć światła awaryjne, aby zasygnalizować pojazdowi konieczność zatrzymania się;

Przed pojazdem należy umieścić trójkąt ostrzegawczy (na autostradzie w odległości 100 m od samochodu, na terenie niezabudowanym w odległości 30-50 m, a na terenie zabudowanym do 1 metra).

Niektórzy kierowcy mogą czuć się bardziej komfortowo sprawdzając uszkodzenia samochodu w takich okolicznościach, ale wszyscy kierowcy powinni być świadomi. Przebita opona to prosty problem, który można naprawić, jeśli jest się na to przygotowanym. Mogą jednak wystąpić inne problemy, które wymagają specjalistycznej uwagi.

Pomoc Drogowa 24h
Przewiń do góry