Co powinienem zrobić, jeśli mój pojazd zepsuje się na drodze? JAKĄ POMOC DROGOWĄ POWINIENEM ZWRÓCIĆ?

Pomoc drogowa w Warszawie na Ursynowie przy ulicy Aleksandra Kostki Napierskiego

Nawet dla doświadczonych kierowców Nagły wypadek na autostradzie może być stresujący. W mniejszym lub większym stopniu, w zależności od okoliczności, może zagrażać bezpieczeństwu naszemu i innych, a często jest też kwestią naprawy lub holowania. Co zrobić, gdy Twój pojazd nie chce odpalić? Czy istnieje lepsze rozwiązanie?

Pomoc drogowa ul. Aleksandra Kostki Napierskiego

Co zrobić w przypadku niespodziewanej awarii?

Po pierwsze, musimy pamiętać, że w razie wypadku samochodowego jesteśmy odpowiedzialni za zapewnienie bezpieczeństwa sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego. Oto powód:

Upewnij się, że zatrzymałeś swój pojazd jak najbliżej krawędzi prawej strony.

Światła awaryjne powinny być włączone, aby zasygnalizować, że samochód ma się zatrzymać;

Umieść przed samochodem trójkąt ostrzegawczy (na autostradzie w odległości co najmniej 100 metrów od pojazdu, na terenie niezabudowanym w odległości 30-50 metrów, a na terenie zabudowanym w odległości maksymalnie 1 metra).

Chociaż niektórzy kierowcy mogą czuć się komfortowo w takich okolicznościach, aby dowiedzieć się, co stało się z ich pojazdem, wszystkim zaleca się zachowanie maksymalnej ostrożności. Chociaż przebita opona może być łatwa do naprawienia (jeśli oczywiście jesteś dobrze przygotowany), inne problemy wymagają pomocy specjalisty.

Pomoc Drogowa 24h
Przewiń do góry