CO NALEŻY ZROBIĆ, JEŚLI mój samochód zepsuje się na drodze? Z JAKĄ POMOCĄ DROGOWĄ NALEŻY SIĘ SKONTAKTOWAĆ?

Pomoc drogowa w Warszawie na Ursynowie przy ulicy Aleja Legionów Piłsudskiego

Nawet dla doświadczonych kierowców nagły wypadek na drodze może być stresujący. W mniejszym lub większym stopniu, w zależności od sytuacji, zagraża bezpieczeństwu naszemu i innych uczestników ruchu, a często jest też kwestią naprawy lub holowania. Co zrobić, gdy samochód zepsuje się na środku drogi? Jakie jest najskuteczniejsze rozwiązanie takiego scenariusza?

Pomoc drogowa ul. Aleja Legionów Piłsudskiego

Co zrobić w przypadku niespodziewanej awarii samochodu?

Przede wszystkim musimy pamiętać, że w razie wypadku samochodowego naszym obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego. To jest powód:

Należy pamiętać, aby zatrzymać pojazd jak najbliżej prawej krawędzi jezdni (i zawsze zjechać na parking lub pobocze);

Włączyć światła awaryjne, aby zasygnalizować, że samochód ma się zatrzymać;

Jeśli jedziesz autostradą, z tyłu samochodu powinien znajdować się trójkąt ostrzegawczy. Jeśli znajdujesz się w terenie niezabudowanym, w odległości 30-50 m. Jeśli znajdujesz się na terenie, który jest gęsto zabudowany, nie oddalaj się na więcej niż 1 metr.

Chociaż niektórzy kierowcy mogą czuć się komfortowo w takich okolicznościach, aby ustalić, co dzieje się z ich samochodem, ale każdy powinien zachować szczególną ostrożność. O ile przebita opona może być łatwym problemem do rozwiązania (jeśli jesteś przygotowany i przygotowany), o tyle wiele innych usterek będzie wymagało specjalistycznej pomocy.

Pomoc Drogowa 24h
Przewiń do góry