Co należy zrobić, jeśli mój pojazd zepsuje się na drodze? Z JAKĄ POMOCĄ DROGOWĄ MOŻNA SIĘ SKONTAKTOWAĆ?

Pomoc drogowa w Warszawie na Ursynowie przy ulicy Akustyczna

Nawet dla doświadczonych kierowców Nagły wypadek na drodze jest stresujący. W zależności od sytuacji może być mniej lub bardziej ryzykowny. Czasami może spowodować konieczność naprawy lub holowania pojazdu. Co zrobić w sytuacji, gdy Twój samochód się zepsuje? Czy masz lepsze rozwiązanie?

Pomoc drogowa ul. Akustyczna

Co trzeba zrobić w przypadku niespodziewanej awarii?

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z tego, że w przypadku awarii samochodu naszym obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego. Oto powód:

Upewnij się, że zatrzymałeś swój pojazd tak blisko, jak tylko możesz krawędzi prawej strony.

Włączyć światła awaryjne, aby zasygnalizować, że samochód ma się zatrzymać;

Jeśli znajdujesz się na autostradzie, przed pojazdem musi być umieszczony trójkąt ostrzegawczy. Jeśli znajdujesz się na obszarze niezabudowanym, powinien być umieszczony w odległości 30-50m. Jeśli jesteś w obszarze gęstej zabudowy, nie więcej niż 1 metr.

Niektórzy kierowcy mogą woleć sprawdzić, czy ich pojazd nie został uszkodzony, gdy napotkają takie sytuacje, ale wszyscy kierowcy powinni być świadomi. Płaskie opony są częstym problemem, który można rozwiązać, gdy jesteś przygotowany. Ale mogą być też inne problemy, które wymagają profesjonalnej uwagi.

Jakiej pomocy w nagłych wypadkach drogowych potrzebujesz?

Jeśli doświadczysz niespodziewanej awarii samochodu, zaleca się skontaktowanie z pomocą drogową. Zapewniają one holowanie i usługi warsztatowe w ruchu. Jeśli mogą to świadczą również usługi stacjonarne. Takie podejście jest kompleksowe i gwarantuje, że mechanicy szybko i tanio rozwiążą problem bez względu na przyczynę awarii pojazdu czy jego stan techniczny. Najbardziej rzetelna pomoc drogowa oferuje zarówno rutynową, jak i awaryjną pomoc drogową.

Pomoc Drogowa 24h
Przewiń do góry